Základný princíp hry

Cieľom tímu je prejsť určenú trasu v rámci mesta, na ktorej nájdu viacero stanovísk. Na každom z nich tím vyrieši úlohu a pomocou dešifrovaného hesla získa informácie o ďalšom postupe. Hry sú pretkané príbehom, ktorý sa postupne odkrýva.

Pohodová prechádzka, či rekord v rýchlosti riešenia? Pojmite naše hry po svojom.

Máte záujem o príjemnú prechádzku, či spoznanie zákutí mesta zaujímavou formou? Pokojne si hru vychutnajte vychádzkovým tempom s prestávkami na občerstvenie podľa vašej potreby. Váš zážitok navyše umocníme zaujímavými úlohami, šiframi a napínavým príbehom.

Máte radi výzvy? Ponúkame vám viacero možností ako si zmerať sily. Pokúste sa o rekordný zápis do tabuľky najlepších výkonov, alebo vyzvite svojich priateľov na „súboj“ a otestujte, kto z vás dokáže hrou prejsť rýchlejšie. Nemusíte sa báť, že sa budete pri hre navzájom ovplyvňovať – každý tím začína v inom bode (inou úlohou).

Zaujala vás hra vo forme súťaže, ale nemáte dostatok ľudí na vytvorenie viacerých tímov? Aj na vás sme pri dizajne hier mysleli. Pri rezervácii termínu zvoľte možnosť „Chcem hrať proti inému tímu“ a v kalendári sa vám vyznačia termíny, v ktorých má hru zarezervovanú iný tím so záujmom o súťaž. Prípadne si zvoľte vlastný termín a dáte tak možnosť inému súťažnému tímu pridať sa k vám.

Prostredie hry

K hre budete nevyhnutne potrebovať aspoň jeden smartphone s pripojením na internet. Celou hrou vás totiž bude sprevádzať online aplikácia, v ktorej získate zadanie úloh a všetky potrebné informácie vo forme textu, videa, obrázkov alebo audio súborov. Aplikácia je umiestnená na našom webe, nie je potrebné ju inštalovať do vášho telefónu. Prístup do aplikácie (herného systému) dostanete emailom po zakúpení hry spolu s prihlasovacím menom a heslom.

Herný systém taktiež slúži na zadávanie hesiel – riešení jednotlivých úloh. Riešením každej šifry je zmysluplné jednoslovné heslo. Po jeho zadaní do herného systému sa vám sprístupní ďalšia úloha. Správne heslo je akceptované aj bez diakritiky a bez ohľadu na veľké/malé písmená.

Meranie úspechu hry

Mierou úspechu vašej hry je získaný počet bodov a čas, za ktorý sa vám hru podarilo dokončiť. Za každú vyriešenú úlohu (šifru) tím získa počet bodov, ktorý odráža úroveň náročnosti úlohy. Ak viaceré tímy získajú rovnaký počet bodov, o poradí rozhoduje čas, za ktorý dokončili celú hru.

Pomoc pri riešení úloh

Pre prípad, že narazíte na úlohu, ktorú sa vám nedarí vyriešiť, máte priamo v hernej aplikácii k dispozícii pomoc vo forme nápovede. Ak vás ani poskytnutá pomoc nenavedie k správnemu heslu, môžete si vyžiadať celé riešenie úlohy a sústrediť sa na ďalšiu. Za poskytnutú pomoc alebo riešenie šifry vám strhneme časť / celkový počet bodov za danú úlohu. Systém vás vždy informuje o počte bodov, o ktoré prídete, pred tým, ako potvrdíte žiadosť o pomoc.

Náročnosť hry

Mestské šifrovacie hry sú svojou náročnosťou dizajnované pre dospelých, ale určite si ich užijú aj študenti stredných, či vysokých škôl. Mladším hráčom odporúčame hru absolvovať v sprievode dospelých.

Na riešenie úloh a šifier nie sú potrebné špeciálne odborné vedomosti. Úlohy však vyžadujú logické myslenie, dávku kreativity, komunikáciu, tímovú spoluprácu a základnú orientáciu pri práci so smartphonom.

Náročnosť každej hry je označená v jej popise na našom webe. Znázorňujeme ju číselne na škále 1 – 5.

Príprava pred začiatkom hry

Pred hrou si pozorne prečítajte detaily poskytnuté na stránke konkrétnej hry, alebo v emailovej správe ktorú vám pošleme automaticky po zakúpení hry. Nájdete tam informácie o teréne, v ktorom sa budete pohybovať, orientačnej dĺžke trasy a trvaní hry. Taktiež odporúčame prečítať si pred hrou príbeh a pozrieť si priložené videá. Ich úlohou je poskytnúť vám kontext hry a navodiť atmosféru.

Základná výbava, ktorú budete potrebovať pri každej hre je:

  • minimálne jeden nabitý mobil / tablet s pripojením na internet. Pre zjednodušenie odporúčame mať zariadení k dispozícii viacero.
  • pero a papier (zápisník)
  • občerstvenie podľa vlastných potrieb
  • pohodlná obuv a oblečenie podľa počasia
  • v prípade, ak je k danej hre nutná špecifická výbava, upozorníme vás na to v detailoch danej hry

Zmena termínu hry

V prípade, ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete hru absolvovať v objednanom termíne, použite prístupové údaje do herného systému (login a heslo, ktoré sme vám zaslali) a zmeňte si termín podľa vašich preferencií. Túto možnosť nájdete v záložke „Nastavenia“ pod tlačidlom „Zmena termínu“.

Hry Pod klobúkom je možné hrať v akomkoľvek počasí. Chápeme však, že v daždi alebo zime nemusí byť zážitok z hry plnohodnotný. Ak sa rozhodnete, že počasie je pre vás moc extrémne, prosíme, zmeňte termín svojej hry v rámci nastavení herného systému.

 Bezpečnosť je na prvom mieste

Všetky úlohy a šifry sú umiestnené na dostupných miestach. Pri hre nie je potrebné vstupovať na uzavreté súkromné pozemky, loziť na vyvýšené miesta alebo sa vystavovať akémukoľvek inému nebezpečenstvu. Nakoľko sa naše šifrovacie hry odohrávajú v meste, nie je možné vyhnúť sa doprave a prechodom cez cesty. Prosíme vás, aby ste boli počas hry opatrní.

Podeľte sa o zážitky, ale nepokazte zážitok iným

Budeme veľmi radi, ak o zážitku z našej hry poviete svojim priateľom. Vaše tímové fotky a postrehy veľmi radi uvítame na našom facebooku alebo instagrame (link). Prosíme vás, aby ste nezverejňovali a nešírili detaily príbehu, zadanie alebo riešenie jednotlivých šifier. Pokazili by ste tak zážitok z hry ostatným hráčom.

Rady na záver

Využite svoj mobil… vyhľadávanie informácii na internete je povolené a niekedy aj nevyhnutné

Ubezpečte sa, že váš mobil je pred hrou dostatočne nabitý

Komunikujte v rámci tímu, nebojte sa uvažovať nahlas – vaša úvaha môže byť kľúčom k úspešnému riešeniu

Dostavte sa na začiatok hry v dohodnutom čase. Vyhnete sa tak iným tímom, ktoré by vám mohli napovedať polohu, alebo riešenie nasledujúcej šifry a pripraviť vás tým o zážitok.

 Bavili ste sa? Váš názor a spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá.

Vašu spätnú väzbu si veľmi vážime a aktívne s ňou pracujeme pri zlepšovaní a vývoji nových hier. Bezprostredne po skončení hry vás poprosíme o krátke hodnotenie priamo v hernom systéme. Venujte nám pár minút a dajte nám vedieť ako ste boli spokojní.

 

Prajeme veľa zábavy a príjemný zážitok z hry.

S pozdravom,

Tím Pod klobúkom

Blog